Subasta

Soca Bio Art en una subasta a Nova York

La galeria valenciana Soca Bio Art participa en la subasta d’art Liveauctioneers de Nova York, una de les cites més interessants del calendari d’art. Aquesta cita és especialment interessant perquè reuneix productes molt dispars i es dirigeix a un públic molt ampli, la qual cosa permet trobar de tot. Però, sobretot, perquè únicament aquelles galeries que posseeixin productes de gran qualitat poden prendre part en ella, la qual cosa suposa un important recolzament a l’activitat de la galeria valenciana, que continua apostant per la venda d’art a través de les noves tecnologies.

Soca Bio Art en Liveauctioneers

Per a l’ocasió, Soca Bio Art ha seleccionat un bon grapat dels seus fons (ni més ni menys que vint peces artístiques), amb el desig que el públic especialitzat en art pugui fer-se amb elles a un bon preu. Destaca entre totes elles una litografia de Joan Miró. Un treball en color, que es conserva en molt bon estat i que l’artista va realitzar en els anys setanta. El que suposa gairebé adquirir una representació de la creació espanyola recent. Inclou un certificat d’autenticitat perquè els afeccionats tinguin la total seguretat d’estar adquirint un original i no una còpia de qualitat.

Subasta

Maravillas con Variaciones Acrósticas-Litografía, Joan Miró.

Les creacions pictòriques predominen en la recopilació de treballs que els responsables de Soca Bio Art han enviat a la popular subasta neoyorkina. En aquest sentit cal destacar els dos treballs de l’artista Carles SolerL’ arbre de la llum somorta” i “Llum fequnda”, tots dos collages de grans dimensions, que es venen nous. I també les propostes deAnke Peddemors, una pintora holandesa que destaca per l’extraordinari ús que fa del color i per tenir unes pinzellades gruixudes suggeridores i vives que donen la sensació de moviment a tot allò que reprodueixen. Per a l’ocasió, Soca Bio Art ha seleccionat dues creacions que tenen la música clàssica com a inspiració. De fet, es diuen “Música clásica 1” i “Música clásica 2”.  Tots dos treballs són de grans dimensions i tenen molt atractiu per als amants de les propostes pròximes a l’estètica pop més colorista. Les dues peces s’han realitzat amb pintures acríliques sobre llenç.

arbre de lallum somorta subasta

L’arbre de la llum Somorta- Collage, Carles Soler.

Encara que en les aportacions de Soca Bio Art predominen les obres pictòriques també es troben altres creacions. Un exemple d’això és la màscara d’origen maia que es denomina amb el nom genèric de “Màscara”.  Es tracta d’una creació donin marbre provinent de les piràmides de Teotihuacan, en el centre del país centreamericà. Aquestes màscares estan fetes a mà per artesans natius que viuen en la part inferior de les piràmides de Teotihuacan, la Ciutat dels Déus, les piràmides del Sol i la Lluna, el temple de Quetzalcóatl, el temple de Tlaloc, etc. Té unes mesures de 20 x 15 centímetres i és un dels grans atractius del treball de Soca Bio Art. Es tracta d’una peça original de mitjan segle XX que s’embeni en molt bon estat.

máscara subasta

Máscara Maya- mármol, México.

Per als amants de les antiguitats, Soca Bio Art posa al seu abast la possibilitat si es fes amb un Quimono tradicional japonès de mitjan segle XX. Una peça que es troba en bon estat i que va ser utilitzat presentant mostres d’això.

Kimono Tradicional Japones subasta

Kimono Neblina y Motivos Florales, Tradicional Japonés, Bordado en Seda.

D’aquesta manera Soca Bio Art es tracta amb les grans galeries d’art posant en valor que les iniciatives virtuals també tenen molt a dir i aportar actualment al mercat de l’art. Un pas més en la seva consolidació com a alternativa a les galeries tradicionals, podent arribar a un públic més heterogeni i menys especialista.

0 respostes

Deixa una resposta

Vols unir-te a la conversa?
No dubtis a contribuir!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *